Kultura | rozrywka | edukacja

CzitBot5 – czyli o czytaniu w przyszłości!

Dlaczego czytanie jest mądre? Czego można dowiedzieć się z książek? Jak będzie wyglądało czytanie i książki za kilkadziesiąt lat? Nad tymi zagadnieniami twórczo zastanawiali się uczestnicy Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 4 czerwca b.r., podczas spotkania „Czytanie w chmurze”.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Mali klubowicze wysłuchali głośnego czytania opowiadania „Robot” W. Widłaka w wykonaniu wolontariuszki MBP Jasło – Beaty Sychty i sprawdzili na czym polega „czytanie w chmurze” on-line. Przeglądam katalog żywych książek i bajka „Chory kotek” czyta się sama! Klikam i kartki przewracają się i szeleszczą – relacjonowała Ania.

Dzieci w grupach tworzyły prace inspirowane hasłami „Czytanie – mądra rzecz!” oraz „Książka, która mówi? Czytanie w przyszłości!”. Wspólna praca była pełna dziecięcych emocji i dyskusji, a jej efekty – fantastyczne. Iza i Ania stworzyły pracę o bibliotece, w której wszystkie ksiązki czytają się same a Michał, Paweł i Michał plakat „CzitBot5 – czytanie w przyszłości”.

Kasia i Iza przygotowały prezentację i pracę zatytułowaną „Bądź mądry – czytaj!” Kiedy czytamy i wysilimy wyobraźnię możemy poczuć się jak bohater książki – tłumaczyła Kasia. Natomiast Jakub i Tomek plakatem i autorskim wierszykiem przekonywali, że czytanie „bawi, uczy i to naprawdę fajna rzecz”.

Na zakończenie Sieciakowi klubowicze otrzymali książki „Zagadki nauki i techniki” ufundowane przez Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo – sponsora XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom”. Teraz sprawdzę czy naprawdę są takie roboty, które czytają książki – skwitował spotkanie Kuba.

Spotkanie „Czytanie w chmurze” jest jednym z wydarzeń w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie-mądra rzecz!”.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (14)

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (10)

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (11)

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (12)

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (13)

Klub Sieciaka, XIII OTCD, 4.06.14 MBP Jasło (17)

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE