Informacje

Dębowiec: Saletyni w labiryncie relacji (zapowiedź)

W labiryncie relacji to hasło XXVII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 7 do 12 lipca 2014 roku w Dębowcu k. Jasła.

(Kliknij, aby powiększyć)
(Kliknij, aby powiększyć)

Organizatorami tych dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są misjonarze saletyni. Dębowiec to spotkanie z żywym Bogiem i drugim człowiekiem, niezapomniane koncerty, goście zaskakujący swoją głęboką wiarą, spotkania w trawie, chwile ciszy i refleksji nad własnym powołaniem.

Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie relacji między ludźmi. Dzisiaj, w dobie Internetu nie umiemy być razem z innymi. Ukrywamy własne przeżycia i nie dzielimy się emocjami. Nie potrafimy nawiązać relacji między sobą, opartych na chrześcijańskich wartościach. Jesteśmy zestresowani i zawsze się gdzieś spieszymy. Często samotnie, gdyż nie mamy czasu na przyjaźń i miłość. Bywa, że nie radzimy sobie z wymaganiami, jakie stawia przed nami świat.

Nasze życie podobne jest niejednokrotnie do labiryntu, doświadczamy uczucia strachu, zagubienia, samotności i obawy o swoją przyszłość. Często mamy wiele pomysłów na siebie, rozwiązań, które wydają się doskonałym pomysłem na życie. Może się jednak okazać, że droga do wyjścia jest fałszywa, a światło dochodzące z oddali, to tylko złudzenie lub fatalna pomyłka. Żeby z tego labiryntu wyjść, potrzebna jest dłuższa chwila wytchnienia, możliwość pozostania z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem. Chwila poważnego zastanowienia się nad własnym życiem. Taką chwilą jest spotkanie młodych w Dębowcu.

Poprzez konferencje, koncerty, codzienną Eucharystię chcemy pokazać młodym ludziom jak wychodzić z tego labiryntu relacji i jak odnajdywać się w tym zabieganym świecie. Pomogą w tym zaproszeni goście, m.in.: bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, Mirek „Kola” Kolczyk, raper głoszący Dobrą Nowinę; ks. Piotr Pawlukiewicz, ceniony duszpasterz młodzieży i rekolekcjonista z Warszawy; Urszula i Michał Piekara, małżeństwo z Krakowa, założyciele Fundacji Rodzin Pełna Chata; ks. Jakub Bartczak, kapłan i raper z Wrocławia; Andrzej Wronka, teolog, broniący wiary katolickiej przed zarzutami sekt, różnych ruchów religijnych i błędnych duchowości; Lech Dokowicz, reżyser, scenarzysta, producent filmowy i dokumentalista; Jasiek Mela, zdobywca dwóch biegunów oraz rodzice Urszula i Bogdan Mela. Będzie też okazja do zadawania gościom pytań, czyli tzw. Mikrofon dla każdego.

Podczas spotkania każdy znajdzie chwilę czasu na osobistą modlitwę i refleksję przed Najświętszym Sakramentem i w obecności łaskami słynącej figury Matki Bożej Saletyńskiej w dębowieckiej bazylice. W piątkowy wieczór odbędzie się koncert uwielbienia – Prosto do celu, który poprowadzi Tymczasowa Formacja Prowizoryczna wraz z Grupą Muzyczną MSSM.

W Dębowcu nie zabraknie dobrej, chrześcijańskiej muzyki. W tym roku wystąpią takie zespoły jak: Bethesda z Tarnowa, Maleo Reggae Rockers, eSPé ze Słowacji, a także SB Wodzirej Robert z Tarnowa.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na profilu na Facebooku.

ks. Piotr Szweda MS

SŁOWA KLUCZOWE