Kultura | rozrywka | edukacja

Filmy jasielskich dzieci nagrodzone!

Animowanie to twórcze działanie i dobra zabawa! Wiedzą o tym uczestnicy warsztatów filmu animowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle – laureaci III Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo” we Wrocławiu.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Ponad 200 animacji z całej Polski, wśród nich filmy animowane dzieci z jasielskich szkół. „Kwoka” i „Na wyspach Bergamutach” zyskały uznanie jury i zostały nagrodzone. Projekcje powstały podczas warsztatów „Mój literacki bohater” w ramach VIII Festiwalu Poezji i Prozy organizowanego przez MBP w Jaśle.

24 czerwca br. w bibliotece laureaci przeglądu otrzymali dyplomy, obejrzeli nagrodzone filmy i mieli okazję posłuchać relacji z rozdania nagród we Wrocławiu. Dyplomy wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta Jasła – Leszek Znamirowski i Kierownik Wydziału Oświaty UMJ – Aleksandra Dacyl. Nagrodzonym towarzyszyli nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Laureatami III Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów animowanych „halo echo” w kategorii dzieci do lat 12 zostali uczniowie 4 jasielskich szkół:

Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle (Gabriela Sienkowska, Emilia Matuszewska, Aleksandra Kras, Wiktoria Piątkowska, Zuzanna Mazur, Kinga Kosiba).
Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (Katarzyna Lechowska, Iga Ziemba, Jakub Kalisz, Błażej Dziadzio, Damian Janowski, Wiktoria Rączka).
Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle (Kacper Igielski, Dawid Jajko, Anna Tuchowska, Wiktoria Tomaszewska, Stanisław Władyka, Bartosz Goleń).
Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle (Dawid Domasławski, Mikołaj Rak, Mateusz Koba, Szymon Michałowski, Jakub Fila, Jakub Ciuła).

Przegląd „halo echo” to unikalne wydarzenie, integrujący dziecięce środowiska filmowe działające i tworzące na terenie całej Polski. Jest okazją do zaprezentowania filmoteki najmłodszych twórców animacji i podsumowania ich pracy. W przedsięwzięcie angażują się ośrodki z całego kraju, funkcjonujące przy instytucjach kulturalnych i oświatowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jest trzecią instytucją kultury z Podkarpacia i drugą biblioteką w Polsce, która uczestniczy w projekcie.

W pracach jury tegorocznej edycji przeglądu, odbywającego się od 30 maja do 1 czerwca br. wzięła udział bibliotekarka MBP w Jaśle – Katarzyna Zwolińska, oceniająca prace uczestników powyżej 12 roku życia.

Nagrodzone filmy:

(MBP w Jaśle)

Back to top button