Sport | rekreacja | turystyka

II Bieg Uliczny w Tarnowcu (wyniki)

Dzień Dziecka w Tarnowcu (01.06) zorganizowany był na sportowo przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Arka” w Umieszczu, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, Gminą Tarnowiec oraz Komisją do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Fot. © Organizatorzy
Fot. © Organizatorzy

Impreza sportowa „II Bieg Uliczny” zgromadziła wielu fanatyków biegania. Kapryśna pogoda w ostatnich dniach dla organizatorów i uczestników w niedzielę okazała się bardzo łaskawa co sprzyjało licznemu uczestnictwu w zawodach.

Dzieci i młodzież do lat 15 swoje siły sprawdzali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej, na stadionie sportowym w Tarnowcu. Radości ze zwycięstw było co nie miara. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach stanęli: Damian Albrycht (100 m), Sebastian Garbowski (200 m), Milena Kołek (400 m), Gabriel Buczyński (400 m), Weronika Kołek (600 m), Szymon Rygiel (600 m), Gabriela Faber (1 000 m) i Rafał Gołąbek (1 000 m).

Dużą atrakcją dla dzieci okazał się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnowca. Strażacy prezentowali jak wyciągnąć osobę poszkodowaną osobę z samochodu. W podobnym tonie odbył się pokaz ratownictwa przez uczniów Medycznej Szkoły Policealnej z Jasła. Z okazji święta dzieci w tle było słychać podkład muzyczny skierowany do najmłodszych. W takt tej muzyki mogli dowolnie się „wybrykać” na dmuchanym zamku i zjeżdżalni. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń sportowych udostępnione było boisko do gry w ringo. Kółka były właściwie cały czas w ruchu.

89 zawodników postanowiło pokonać wymagający ośmiokilometrowy dystans na trasie Tarnowiec – Umieszcz – Wrocanka – Tarnowiec. W klasyfikacji generalnej najlepszymi okazały się być:
1. Katarzyna Albrycht z czasem 00:30:50.662
2. Marzena Moskal – 00:36:48.227
3. Barbara Wierzgacz – 00:37:15.887
4. Ewelina Borowska-Pawluś – 00:40:59.250

Wśród panów najszybszymi biegaczami okazali się:
1. Hubert Wierdak z czasem 00:27:16.499
2. Damian Dziewiński – 00:27:43.879
3. Łukasz Madejczyk – 00:28.54.154
4. Maciej Borys – 00:28:57.687

Szczegółowe wyniki biegu głównego z podziałem na kategorie wiekowe dostępne są pod adresem: http://system.timedo.pl/publiczny/wyniki/42/2-Bieg-Uliczny-w-Tarnowcu.

Po raz drugi najszybszym biegaczem z Gminy Tarnowiec okazał się 24-letni Maciej Borys, któremu wręczono pamiątkowy puchar. Rozdano również nagrody dla strażaków. Na najwyższym stopniu podium stanął Jarosław Lula, który pełni funkcję Gminnego Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej. Tuż za nim był Michał Filip z Łubienka i Artur Michalski z Umieszcza. Za prawidłowy pomiar czasu odpowiadała ekipa z firmy Timedo.

W ramach poczęstunku dla wszystkich biegaczy przewidziano wodę, izotonic, żurek i kiełbasę. 50 pierwszych biegaczy otrzymało pamiątkowe koszulki z logiem tarnowieckiego biegu.

Uroczystego wręczenia dyplomów, medali, pucharów i wspaniałych nagród rzeczowych dokonali wójt Gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik, zastępca wójta Piotr Sikora, przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Tadeusz Śmietana oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Policji z Tarnowca, strażakom z OSP w Tarnowcu, Wrocance i Umieszczu, pracownikom AD-med-u w Tarnowcu, firmie „Emergencia” z Krzysztofem Górskim na czele za udostępnienie ambulansu, paniom z KGW w Sądkowej za przygotowanie pysznego żurku, Medycznej Szkole Policealnej z Jasła oraz wielu indywidualnym osobom. To dzięki Wam to duże sportowe przedsięwzięcie mogło się odbyć. Dziękujemy.

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE