Kultura | rozrywka | edukacja

II Mityng Survivalowy w Kołaczycach

Nauka w klasie policyjno – strażacko – wojskowej wiąże się z dodatkowymi działaniami mającymi na celu wyposażenie przyszłych policjantów i strażaków w wiedzę i umiejętności niezbędne w ich przyszłej pracy.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

W tym celu dniach 23 – 25 czerwca odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach II Mityng Survivalowy. Dla uczniów spędzających czas przed komputerem, przyzwyczajonych do wygód, noc w namiotach, zajęcia w terenie, nocne manewry były nie lada wyzwaniem, ale też wielką atrakcją.

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, natomiast starsi koledzy z klasy drugiej wzięli udział w działaniach przygotowanych przez policjantów z Jasła. Uczniowie mogli się sprawdzić na sprawnościowym torze przeszkód, w strzelaniu oraz zajęciach w parku linowym.

II Mityng Survivalowy odbył się pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy w Kołaczycach, PSP w Jaśle oraz OSP w Kołaczycach. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania w/w instytucjom.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE