Informacje

Miły akcent na rozpoczęcie wakacji: najlepsi uczniowie nagrodzeni przez burmistrza

Dziewiętnastu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrało w piątek Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła za wybitne osiągnięcia w nauce oraz udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W przededniu wakacji uczniowie odebrali z rąk wiceburmistrza Leszka Znamirowskiego e-book’i.

Nagroda Burmistrza Miasta Jasła przyznawana jest w ramach uchwalonego przez Radę Miejską Jasła z dnia 27 czerwca 2011 roku lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w naszym mieście. Przysługuje ona uczniom klas szóstych publicznych i niepublicznych szkół podstawowych (po jednej nagrodzie dla ucznia z danej placówki) oraz klas trzecich publicznych i niepublicznych gimnazjów (po dwie nagrody dla uczniów z danej placówki), dla których organem prowadzącym jest miasto Jasło.

Kandydata do nagrody typują dyrektorzy poszczególnych placówek edukacyjnych. Przyznawane corocznie upominki od burmistrza mają zachęcić do nauki, do uczestnictwa w konkursach przedmiotowych i innych organizowanych przez różne podmioty, spowodować wzrost aspiracji edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz rozwijać aktywność naukową.

Żeby zdobyć tą nagrodę trzeba być naprawdę wyjątkowym uczniem: osiągnąć średnią ocen 5.0, mieć wzorowe zachowanie i dodatkowo uzyskać tytuł laureata konkursów przedmiotowych, tematycznych, interdyscyplinarnych przynajmniej na szczeblu rejonowym. Wy, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, takie osiągnięcia macie więc z przyjemnością wręczamy Wam dzisiaj nagrodę Burmistrza Miasta Jasła w obecności Waszych rodziców i dyrektorów szkół. Świętujemy dziś Wasz wielki sukces z radością. Myślę, że sprawimy Wam tym radość i przyjemność, a Waszym rodzicom i nauczycielom satysfakcję. – powiedziała Aleksandra Dacyl, kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Jasła.

Uhonorowani zostali: Katarzyna Majka ze Szkoły Podstawowej nr 1 (średnia 5,91), Tomasz Miśkowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (średnia 5,70), Kamil Miśkowiec ze Szkoły Podstawowej nr 4 (średnia 6,00), Kamila Ciężabka ze Szkoły Podstawowej nr 6 (średnia 5,62), Maciej Szudy ze Szkoły Podstawowej nr 7 (średnia 5,40), Karolina Łysik ze Szkoły Podstawowej nr 8 (średnia 5,10), Anna Zdebska ze Szkoły Podstawowej nr 10 (średnia 5,44), Aleksandra Bober ze Szkoły Podstawowej nr 11 (średnia 5,80), Anna Szot z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 (średnia 5,92), Kinga Niebieszczańska ze Społecznej Szkoły Podstawowej (średnia 5,50), Piotr Dunaj z Gimnazjum nr 1 (średnia 5,50), Agnieszka Ziara z Gimnazjum nr 1 (średnia 5,32), Katarzyna Kosiek z Gimnazjum nr 2 (średnia 5,33), Sylwia Rybka z Gimnazjum nr 2 (średnia 5,10), Aleksandra Przetacznik z Gimnazjum nr 4 (średnia 5,82), Mateusz Twaróg z Gimnazjum nr 4 (średnia 5,60), Michał Grzywacz z Gimnazjum nr 5 (średnia 5,30), Kacper Dykas z Gimnazjum nr 5 (średnia 5,70) oraz Dominika Baran ze Społecznego Gimnazjum (średnia 5,20).

Wyróżnionym uczniom gratulował zastępca burmistrza Leszek Znamirowski, jednocześnie życząc miłego wypoczynku na zasłużonych wakacjach.

Serdecznie gratuluję tak wspaniałych osiągnięć. Myślę, że nie zmarnowaliśmy w naszych miejskich placówkach tych talentów, że będą one dalej rozwijane w szkołach ponadgimnazjalnych. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, że tak wspaniale przykładali się do nauki. Wyrazem tego są te wysokie średnie. Jeśli chodzi o konkursy to ich płaszczyzna jest od konkursów humanistycznych poprzez konkursy matematyczne, aż po artystyczne. Jest to bardzo duży przekrój Waszej wiedzy i osiągnięć. Serdecznie gratuluję również nauczycielom i dyrektorom szkół, że wypracowali tak wspaniałe osiągnięcia. Gratuluję i składam wyrazy uznania rodzicom, że mają takie wspaniałe pociechy. Myślę, że absolwenci gimnazjów dostaną się do wymarzonych szkół. Korzystając z okazji, że rozpoczynają się wakacje, życzę przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku dla wszystkich Państwa. – powiedział.

Zgodnie z podjętą uchwałą, wysokość nagrody nie może przekraczać 250 złotych. W tym roku najlepsi uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrali elektroniczne czytniki książek, czyli popularne e-book’i.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE