Informacje

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Jaśle (zapowiedź)

W najbliższą sobotę 14 czerwca 2014 r. na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone działania profilaktyczne pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.

(Kliknij, aby powiększyć)
(Kliknij, aby powiększyć)

Celem akcji jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśniczej. Do akcji włączyli się również jasielscy policjanci.

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, w najbliższą sobotę odbędzie się happening „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Organizatorzy akcji zaproponowali, aby stała się ona ogólnonarodowym zrywem jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej w działaniach skierowanych na przeciwdziałanie uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki zbiega się z odbywającą się w Jaśle „Munduriadą” – imprezą organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. W trakcie Munduriady na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, od godz. 14.00 działał będzie policyjny punkt konsultacyjno-informacyjny. W specjalnie przygotowanym namiocie będzie można zapoznać się z prowadzonymi przez Policję działaniami profilaktycznymi. Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną chętnie porozmawiają na temat oczekiwań społecznych dotyczących bezpieczeństwa, jak też udzielą porad z zakresu zapobiegania przemocy w rodzinie oraz zjawiskom patologii społecznej, w głównej mierze alkoholizmowi i narkomanii. Funkcjonariusze będą również rozdawać przygotowane w tym celu materiały edukacyjne.

W czasie prowadzonej akcji chętni będą mogli m.in. usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Dla najmłodszych gości funkcjonariusze przygotowali upominki.

Więcej o Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki 2014 i programie „Profilaktyka a Ty” na stronie internetowej pat.policja.gov.pl.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE