Kultura | rozrywka | edukacja

Święto Dzieci w jasielskim Ogrodzie Jordanowskim

Tradycyjnie – 1 czerwca 2014 r. – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zorganizował imprezę z okazji Dnia Dziecka.

W tym roku pogoda pozwoliła na zrealizowanie całości programu w Ogrodzie Jordanowskim. Na przybyłych czekały atrakcje – występy najmłodszych wokalistów MDK w Jaśle, plac zabaw z dmuchanymi zamkami, trampoliną, zorbingiem, strzelnicą i skaczącymi szczudłami, program animacyjny „Tańce wśród Piratów” w wykonaniu Agencji ALTERNATYWA z Mielca, pokaz samochodów i motocykli policyjnych, malowanie twarzy, konkurs „Malowanie kredą” oraz zabawne zdjęcia z Fotobudki. Życzenia dzieciom z okazji ich święta składali: Grażyna Leńczuk – Dyrektor MDK w Jaśle, Anna Bialik – Współwłaściciel w Firmie Argus Sp. z o.o. oraz Krzysztof Brągiel – Kierownik Działu Marketingu w Karpackim Oddziale Handlowym w Tarnowie PGNiG SA.

Przez cztery godziny trwania imprezy przez Ogród przewinęły się setki rodzin wraz z dziećmi, które bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach i zabawach.

45 dzieci wzięło udział w Pirackiej Grze Terenowej, którą przygotowali wolontariusze z Powiatowego Centrum MOC WOLONTARIATU. Około 20 rodzin zbierało w różnych – niekiedy bardzo trudnych i szalonych konkurencjach pirackich – fikcyjne waluty, tzw. „sztosy”, którymi potem licytowali główne nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątki prosto z Pirackiej Skrzyni Skarbów. Najmłodsi bawili się w namiocie animacyjnym, starszych zafascynował pokaz w wykonaniu grupy CKP Airsoft Jasło.

Imprezę współorganizowali: Powiat Jasielski, Urząd Miasta Jasła (Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii), Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Powiatowe Młodzieżowe Centrum MOC WOLONTARIATU.

Sponsorem Głównym Dnia Dziecka 2014 było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Imprezę wsparli także: Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam S.A., Habys Sp. z o.o., POLWAX S.A., Petrosoft.pl, Argus Sp. z o.o., Flexodruk Jasło, GRAN-PIK Liwocz, Bodman Pracownia Sitodruku, Merkury Market, Nowy Styl Group, CKP AIRSOFT Jasło, Triplexsis.

Dziękujemy wszystkim Firmom i Instytucjom, które zechciały przyłączyć się do organizacji imprezy. Dzięki ich hojnemu wsparciu mogliśmy w tym dniu dostarczyć dzieciom wiele radości oraz ciekawej zabawy.

FOTOGALERIA:

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE