Kultura | rozrywka | edukacja

Urodzinowe czary w Klubie Czytających Rodzin

5 czerwca 2014 r. Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zamieniła się w magiczne, pełne niespodzianek laboratorium. W tak nietypowy sposób Klub Czytających Rodzin świętował XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i swoje trzecie urodziny.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu, gości i prezentów. W tym wyjątkowym dniu we wspólnym rodzinnym czytaniu i świętowaniu klubowiczom towarzyszyły: Bożena Molska-Olbrot – kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jasła, Barbara Siuta z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla w Jaśle oraz Róża Bizon z Centrum Edukacji SOWA. To właśnie za sprawą przyniesionych przez nią rekwizytów i przeczytanego wiersza M. Rusinka „Druid” uczestnicy spotkania przenieśli się do świata niespodzianek i eksperymentów. Stworzyli własne ogródki pełne „rosnących” minerałów, mieszali zmieniające kolory mikstury z wody, mąki, sody i jodyny, badali za pomocą papierków lakmusowych zawartość kubeczków z tajemniczymi płynami.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Niezwykłe i pełne nowych doświadczeń urodziny Klubu Czytających Rodzin odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła i Centrum Edukacji SOWA, a dopełnieniem urodzinowej zabawy były prezenty dla wszystkich klubowych dzieci – książki podpisane przez ich ulubionych autorów, ufundowane przez PGNiG S.A., sponsora jasielskiej edycji Tygodnia Czytania.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE