Kultura | rozrywka | edukacja

W Bibliotece patrzę w przyszłość!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została nagrodzona w konkursie „O przyszłości – lokalnie” na najbardziej inspirujące spotkanie przeprowadzone w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Biblioteka otrzymała nagrodę główną w kategorii „najlepszy cytat” za spotkanie z Agnieszką Łącką, doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle, a zwycięski cytat brzmi: Pytanie kim chcę być już nie jest tak trudne. Chce mi się planować, działać, dążyć do celu.

MBP Jasło, przystępując do projektu, stworzyła przestrzeń, dla ponad setki uczniów ze szkół Jasła i powiatu do inspirujących spotkań z młodymi profesjonalistami, którzy osiągnęli sukces zawodowy w branżach wykorzystujących nowe technologie oraz z doradcami zawodowymi.

Za nami spotkania m.in.: z grafikiem komputerowym, animatorem kultury, współwłaścicielem firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji oraz kawiarni artystycznej „Kofi&Ti” Jakubem Jakubowskim czy z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle Agnieszką Łącką.

Spotkania w ramach projektu Link do przyszłości pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie i w to, że mogą osiągnąć sukces. Spotykając się młodymi profesjonalistami czy z osobami z lokalnego środowiska, które są aktywne zawodowo młodzi ludzie otrzymują impuls do własnej aktywności. Wierzą, że ich przyszłość zawodowa i edukacyjna leży w ich rękach – podsumowuje Agata Warywoda z MBP w Jaśle, odpowiedzialna za organizowanie lokalnych spotkań w ramach projektu.

Dzięki spotkaniom uczestnicy otrzymują cały pakiet informacji o tym jak określać swoje predyspozycje zawodowe, odnaleźć się na rynku pracy czy planować swoją karierę. Zainteresowanie młodych ludzi projektem oraz wyróżnienie w konkursie dowodzi – Biblioteka to przestrzeń inspiracji, działania, a także odważnego spoglądania w przyszłość!

„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to ogólnopolski projekt firmy Microsoft, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE