Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacje w Jaśle – koncert na Kwiatowej na początek

Kilka godzin dobrej zabawy przy muzyce, a na zakończenie fantastyczny pokaz sztucznych ogni – tak w ostatnią sobotę czerwca rozpoczęło się jasielskie „Lato w mieście 2014”. Inaugurująca tegoroczne wakacje zabawa odbyła się na terenach rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej, a organizatorzy zadbali o to, żeby i młodsi i starsi mogli znaleźć coś dla siebie.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Na plenerowej scenie jako pierwszy wykonawca zaprezentował się zespół „The Friends”. Grupa mająca niezwykle szeroki repertuar porywająco zagrała zarówno autorskie utwory stylizowane na lata 50., 60. i 70. jak i niezapomniane przeboje „The Beatles”, „The Who” czy „Czerwonych Gitar”. Po „The Friends” wystąpiła niezwykle utalentowana wokalnie młodzież z Jasielskiego Domu Kultury, która kilka dni wcześniej zakończyła rok szkolny, a zarazem rok pracy ze swoim głosem pod kierunkiem Ewy Grzebień, instruktorki muzyki w JDK. Młodych artystów przedstawiał, przybliżając publiczności odnoszone już przez nich sukcesy, Piotr Chojecki z JDK, który wcielił się w rolę konferansjera.

Kolejnym punktem programu była „Zumba” – połączenie energetycznego tańca z intensywnymi ćwiczeniami fitnes. Tę niezwykłą formę wspólnej zabawy zaproponowały publiczności: Sonia Zwolińska, prowadząca zajęcia „Zumby” oraz towarzyszące jej na scenie: Katarzyna Korona – tancerka, choreograf i instruktor tańca w JDK oraz Edyta Kamińska z zespołu tanecznego JDK „R-Revolution”.

Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołem „Papa D.” obchodzącym właśnie 30-lecie powstania. W pierwszym wakacyjnym koncercie w Jaśle wystąpili: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Filip Siejka – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja. Zaprezentowali zarówno swoje znane sprzed lat utwory jak i piosenki z najnowszej płyty, którą można było nabyć po koncercie.

Koncert nie był jedyną atrakcją tego popołudnia i wieczoru na Kwiatowej. Dużą popularnością cieszyły się gigantyczne dmuchane zamki, które uzupełniły stałą ofertę terenu rekreacyjnego przy ul. Kwiatowej, czyli dobrze wyposażone place zabaw, boiska sportowe i plenerowe urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Chętnie korzystały z nich dzieci i młodzież. Nie zabrakło też amatorów grilla i stacjonarnego relaksu na ławeczkach i przy stolikach, ani pływania na rowerach wodnych.

Gdy się ściemniło, tych którzy zdecydowali się zainaugurować tegoroczne lato uczestnictwem w imprezie zorganizowanej przez JDK na Kwiatowej, czekał fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki na Kwiatowej są szczególnie efektowne, bo wystrzeliwane znad wody i na wodę odbijają się w tafli potęgując wrażenie kosmicznego widowiska.

(JDK)

Back to top button