Kultura | rozrywka | edukacja

Zaginiony naszyjnik Rusałki

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Czytanie – mądra rzecz!” pracownicy biblioteki w Szebniach z animatorem kultury: Katarzyną Krawiec odwiedzili Ochronkę w Szebniach. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, które miały na celu rozwijanie postawy twórczej, koordynacji i sprawności ruchowej młodych uczestników, jak również kształtowanie zainteresowania aktorstwem.

Fot. © archiwum Biblioteki
Fot. © archiwum Biblioteki

Uczestnicy wzięli udział w niezwykłej przygodzie. Wraz z Leśną Rusałką, poszukiwały jej zaginionego naszyjnika. Wspólnie przemierzały rzeki morza i oceany. W Krainie Rzeczy Zaginionych spotkały Urzędnika, którego poprosiły o pomoc w odnalezieniu zguby. Nie było to proste, ponieważ musiały rozwiązać zagadki z „kapuścianej głowy”. Urzędnik jednak nie znalazł naszyjnika w swoim biurze.

W dalszą podróż uczestnicy wyruszyli z Kapitanem Tęczowego Statku. Stawiając czoła niebezpieczeństwom i sztormom udało się im dotrzeć do Krainy Bajek.

Rusałka wraz z dziećmi postanowiła udać się po pomoc do Królowej Bajek, ale żeby dostać się do zamku dzieci musiały przedostać się przez Bąbelkowe Jeziora, które wcześniej same stworzyły z kolorowych baniek mydlanych.

Gdy już dotarły do Królowej, okazało się, że w jej krainie rozsypał się magiczny proszek i wymieszały się wszystkie bajkowe postacie. Uczestnicy pomogli zaprowadzić porządek w Krainie Bajek, a Królowa za sprawą czarodziejskiej różdżki odnalazła naszyjnik Rusałki. Po bardzo ciekawej i wyczerpującej podróży uczestnicy opuścili świat fantazji, a Rusałka podziękowała wszystkim przedszkolakom za pomoc w odnalezieniu bursztynowego naszyjnika.

Zajęcia odbyły się 4 czerwca 2014 r. w Ochronce w Szebniach.

Serdecznie dziękujemy Siostrom Służebniczkom za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów i za miłe przyjęcie.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE