Na drogach

Znów niebezpiecznie na „stopach”

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Pasażerka jednego z pojazdów została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 8:45. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci ustalili jego przebieg. Kierujący samochodem osobowym Ford Escort jechał ulicą Szopena w kierunku Kościoła OO. Franciszkanów. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Ujejskiego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo samochodowi osobowemu Volkswagen Golf, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Poszkodowana została pasażerka jednego z pojazdów. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała ją do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową.

Na miejsce został zadysponowany samochód ratownictwa techniczego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Strażacy kierowali ruchem w tym miejscu oraz uprzątnęli jezdnię z rozbitych elementów karoserii pojazdu.

INFORMACJĘ O ZDARZENIU OTRZYMALIŚMY OD NASZYCH CZYTELNIKÓW. DZIĘKUJEMY!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE