Na drogach

7-latek potrącony przez samochód

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który miał miejsce w Siepietnicy. Przebiegającego przez drogę 7-latka potrącił samochód. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zgłoszenie o wypadku dyżurny komendy otrzymał w miniony piątek około godz. 15.30. Interweniujący policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową dacią jechał drogą relacji Gorlice – Jasło. W Siepietnicy mężczyzna potrącił przebiegającego przez drogę chłopca.

Na skutek wypadku 7-latek z obrażeniami został zabrany przez zespół karetki pogotowia do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, przeprowadzili oględziny samochodu oraz miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Okoliczności potrącenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Apelujemy do kierowców, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE