Na drogach

Najechanie przyczyną wypadku koło straży pożarnej w Jaśle

Dwie osoby zostały ranne w wyniku najechania samochodu osobowego na tył poprzedzającego go innego pojazdu. Do zdarzenia doszło na wysokości Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. W chwilę po wypadku, pomocy poszkodowanym udzielała stacjonująca tam załoga karetki Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 14:40. Z informacji, które udało nam się na tę chwilę ustalić wynika, że kierujący samochodem osobowym Citronen ZX 50-letni mieszkaniec gminy Brzyska jechał ulicą Mickiewicza (fragment drogi powiatowej nr 1313R relacji Jasło-Błażkowa) od strony centrum miasta. Na wysokości siedziby straży pożarnej prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo w ulicę Skłodowskiej-Curie samochodu osobowego Mercedes Benz.

Na skutek zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznały dwie osoby podróżujące Mercedesem (kierowca oraz pasażerka). Pomocy udzieliła im załoga karetki Pogotowia Ratunkowego stacjonująca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pełniący dyżur strażacy. W międzyczasie na miejsce został wezwany specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci wespół ze strażakami zablokowali całkowicie ruch w tym miejscu, kierując na objazdy samochody jadące od centrum miasta poprzez ulicę Hubalczyków, od strony osiedla Gamrat w ulicę Szkolną.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny miejsca wypadku, rozmawiała z pozostałymi uczestnikami zdarzenia, zabezpieczyła ślady ujawnione na jezdni oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

240714(2)

240714(3)

240714(4)

240714(5)

240714(6)

240714(7)

240714(8)

240714(9)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE