Na drogach

Nietrzeźwy i bez uprawnień zakończył jazdę w rowie

O dużym szczęściu może mówić nieodpowiedzialny kierowca renault scenica. Mężczyzna nie doznał większych obrażeń w zdarzeniu drogowym, które spowodował będąc pod wpływem alkoholu. Kierowany przez niego samochód wpadł do przydrożnego rowu, po czym staranował ogrodzenie prywatnej posesji.

Fot. jaslo112.wordpress.com / Marcin Pałac
Fot. jaslo112.wordpress.com / Marcin Pałac
Fot. jaslo112.wordpress.com / Marcin Pałac
Fot. jaslo112.wordpress.com / Marcin Pałac

W środę (16.07) około godz. 18 dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Roztokach. Na miejscu interwencji policjanci zastali rozbity samochód oraz załogę karetki pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy medycznej kierowcy.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault scenic prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Samochód uderzył w przydrożny rów, a następnie staranował ogrodzenie prywatnej posesji.

Sprawcą zdarzenia okazał się 38-letni mieszkaniec Jasła. Badanie alkomatem potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna kierował mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on prawa jazdy.

Kierowca trafił do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń. Wkrótce usłyszy m.in. zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE