Sport | rekreacja | turystyka

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce

W dniach 13–15 lipca we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce, czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. W zawodach tych klub ULKS „Technik” Trzcinica reprezentowany był przez dwie osoby: Wioletę Dąbrowską i Bartosza Reczka, którzy, na co dzień są uczniami Liceum Sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy i podopiecznymi trenera Tomasza Wojtasa.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

W pierwszym dniu kwalifikacji Wioleta Dąbrowska, aby dostać się do finału skoku w dal, który rozgrywany był dzień później musiała skoczyć na odległość 5.40m. Już w pierwszym skoku uzyskała wynik 5.73 i bez problemu awansowała do finałowej 12-ski. Bartosz Reczek natomiast musiał uzyskać wynik 6.60m również w skoku w dal. Niestety w trzech oddanych skokach jego najlepszy skok wyniósł 6.30m i ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu. W poniedziałkowym finale Wioleta Dąbrowska potwierdziła wysoką formę z dnia kwalifikacji i skokiem na odległość 5.75m wywalczyła złoty metal i tytuł mistrzyni Polski juniorów młodszych w skoku w dal.

Przypomnijmy, iż jest ona absolwentką Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy, którego wielu wychowanków było mistrzami Polski oraz reprezentantami Kadry Narodowej.

(ZS w Trzcinicy)

SŁOWA KLUCZOWE