Informacje

Śmiertelne potrącenie na przejeździe kolejowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło przed południem na przejeździe kolejowym w miejscowości Gliniczek (gmina Tarnowiec). Lokomotywa potrąciła tam leżącego na torach mężczyznę. Mimo pomocy medycznej poszkodowany zmarł po przewiezieniu do jasielskiego szpitala.

Policjanci zabezpieczają ślady na miejscu tragicznego wypadku. Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Policjanci zabezpieczają ślady na miejscu tragicznego wypadku.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godziny 11:20 doszło do potrącenia mężczyzny na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przez lokomotywę jadącą linią kolejową nr 108 relacji Stróże-Krościenko w kierunku Jasła. W wyniku doznanych obrażeń ciała poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jaśle. Pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji 64-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec zmarł.

Jak wynika z dotychczas zebranych informacji, maszynista nie zauważył, że doszło do potrącenia i kontynuował jazdę, którą zakończył na terenie bazy kolejowej w Jaśle. Prowadzący lokomotywę mężczyzna był trzeźwy. – informuje kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu, policyjny technik kryminalistyczny oraz funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jaśle. Zgromadzony materiał dowodowy posłuży dokładnemu wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

20140708-002

20140708-003

20140708-004

20140708-005

20140708-006

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE