Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacje z JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza – w niedzielę (13 bm.) o godz. 16. – do Parku Miejskiego, gdzie w ramach wakacyjnego cyklu „Park Sztuk Rozmaitych” wystawiony zostanie spektakl „Bajka o smoku i królu leniuchu” w wykonaniu agencji artystycznej „Bajlandia”. W razie ulewy impreza zostanie przeniesiona do JDK.

Przedstawienie „Bajka o smoku i królu leniuchu” to historia króla, któremu nie chcę się nic robić, ale pod wpływem różnych okoliczności przechodzi metamorfozę. Widowisko zostało tak opracowane, żeby występujący w nim aktorzy mogli wciągnąć do zabawy publiczność. Dodatkowym walorem jest jasne pokazanie szlachetnych postaw i zasad, którymi powinniśmy się kierować w życiu.

Oprócz przedstawienia artyści z „Bajlandii” zaproponują wszystkim przyłączenie się do prowadzonych przez nich plenerowych zabaw z cyklu „Wakacyjne Hocki Klocki”. Jak atrakcyjnie można dzięki nim spędzić czas wiedzą już ci, którzy byli na tegorocznych „Wakacyjnych czwartkach artystycznych” na osiedlach Gamrat i Żółków, także prowadzonych przez ekipę z „Bajlandii”. Równie dobra, a może nawet lepsza zabawa czeka tych jaślan i ich gości, którzy w najbliższe niedzielne popołudnie przyjdą do miejskiego parku.

W przypadku wyjątkowo złej pogody spektakl „Bajka o smoku i królu leniuchu” i towarzyszące mu zabawy zostaną przeniesione do Jasielskiego Domu Kultury.

***

Kolejne zorganizowane przez JDK „Wakacyjne Czwartki Artystyczne”, podczas których dzieci i młodzież czekają zabawy z cyklu „Wakacyjne hocki klocki” prowadzone przez agencję „Bajlandia” odbędą się na osiedlach Hankówka (17 lipca br.) i Mickiewicza (24 lipca br.), a „Park Sztuk Rozmaitych” – 17 sierpnia br. Natomiast w ostatnią niedzielę lipca br. JDK zaprasza na plenerowe koncerty zorganizowane na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych przy ul. Kwiatowej.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE