Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne harce w jasielskim parku

Plenerowe przedstawienie „Czerwony kapturek”, zabawy z klaunem Ferdynandem i konkurs plastyczny z nagrodami dla wszystkich uczestników, złożyły się na pierwszą w tym roku imprezę z cyklu „Park Sztuk Rozmaitych”, zorganizowaną w niedzielę (13 bm.) przez Jasielski Dom Kultury w Parku Miejskim. Wystąpili aktorzy warszawskiej agencji artystycznej „Bajlandia”.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Nowoczesna, lekka, pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji adaptacja „Czerwonego Kapturka”, jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni braci Grimm, zrobiła duże wrażenie na publiczności, która licznie zgromadziła się w niedzielne popołudnie przy glorietce w jasielskim parku. Obfitujący w interakcje z widownią, przesycony muzyką spektakl, świetnie bawił zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów.

Oprócz przedstawienia artyści z „Bajlandii” zaproponowali dzieciakom plenerowe zabawy z cyklu „Wakacyjne Hocki Klocki”. Były harce przy piosenkach znanych jeszcze pradziadkom milusińskich, jak „Kółko graniaste” czy „Ojciec Wirgiliusz” i niedawno wylansowanych przebojach dyskotekowych. Dorośli też zostali wciągnięci do zabawy, a szczególnie duże emocje wzbudził konkurs na supertatę – szeryfa. Tytuł ten zdobył tata Grzegorz. Pierwszym wiceszeryfem został tata Marek, a drugim – tata Marcin.

Na zakończenie instruktorki plastyki z Jasielskiego Domu Kultury przeprowadziły konkurs rysunkowy dla dzieci. Zadaniem uczestników było narysowanie kolorową kredą na kostce wokół glorietki ulubionych bajek. Mali artyści wykazali się niezwykłą wyobraźnią, za co wszyscy zostali obdarowani drobnymi słodkościami.

***

Kolejny „Park Sztuk Rozmaitych” w niedzielę 17 sierpnia br., a wcześniej JDK zaprasza m.in. na „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” na osiedlach Hankówka (17 bm.) i Mickiewicza (24 bm.) oraz na plenerowe koncerty na terenach rekreacyjno – wypoczynkowych przy ul. Kwiatowej (27 bm.).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE