Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjny czwartek w Hankówce

Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, konkurs plastyczny ze słodkimi nagrodami – to atrakcje, które towarzyszyły kolejnemu spotkaniu w ramach Wakacyjnych Czwartków, które odbyło się 17 lipca br. na osiedlu Hankówka. W tym roku dzieci bawią się wraz z aktorami z Agencji Artystycznej „Bajlandia” i instruktorami z JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Spotkanie rozpoczęła wesoła gimnastyka, która przygotowała dzieci na spotkanie z klaunem Ferdynandem Wspaniałym. Żonglerka chochlą, polowanie na muchę i wiele innych figli wymyślanych przez pomysłowego klauna sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

Dalszej części spotkania towarzyszy zabawy sprawnościowe. Zakręcony pociąg, wyścigi w workach, trafianie piłkami do celu czy wyścig na mini szczudłach, czy hula hop, to były kolejne atrakcje czwartkowego spotkania. Nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych. Mamy musiały zjeść jabłka, zawieszone na specjalnym sznurku bez użycia rąk. Później wspierały swoje pociechy podczas przeciągania liny. Dużą przyjemność sprawiło milusińskim puszczanie baniek mydlanych oraz konkurs rysunkowy. Dzieci malowały swoje ulubione postacie z bajki albo wakacje marzeń. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

Było to już drugie spotkanie w ramach Wakacyjnych Czwartków Artystycznych, organizowanych przez Jasielski Dom Kultury. Kolejne odbędzie się 24 lipca br. na Osiedlu Mickiewicza.

Wakacyjne Czwartki Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE