Na drogach

Wypadek w Umieszczu. Kierowca zmarł po przewiezieniu do szpitala

[AKTUALIZACJA: 23.07, g. 9:52]

Poważny wypadek na drodze powiatowej pomiędzy Czeluśnicą, a Umieszczem w gminie Tarnowiec. Kierujący samochodem osobowym zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna był reanimowany przez załogę przybyłej na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Jaśle. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

umieszcz20140722-002

O zdarzeniu służby ratownicze zostały poinformowane kilka minut przez godziną 20-stą. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Strazy Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Tarnowcu oraz Policję.

Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes jechał od strony Czeluśnicy w kierunku Umieszcza. Na prostym odcinku drogi, z nieznanych jeszcze przyczyn, zjechał nagle z jezdni i uderzył w betonowy przepust. W wyniku uderzenia o przeszkodę mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu, doznał poważnych obrażeń ciała. Według relacji świadków, był reanimowany przez przybyłą na miejsce załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Jaśle.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, wykonała oględziny miejsca zdarzenia i uszkodzonego pojazdu oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy pozwoli w późniejszym czasie na ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

[AKTUALIZACJA: 23.07, g. 9:52] 58-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec zmarł w szpitalu. Została pobrana od niego krew do badań celem ustalenia stanu trzeźwości w chwili wypadku.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany. Policjanci kierowali pojazdy jadące od strony Umieszcza na objazd poprzez Gąsówkę.

umieszcz20140722-007

umieszcz20140722-003

umieszcz20140722-004

umieszcz20140722-005

umieszcz20140722-006

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE