Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawa w JDK: „Ctrl+C – Ctrl+V” (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac grafika komputerowego Sławomira Walencika.

W Galerii JDK będzie można obejrzeć niepowtarzalne prace, w których artysta proponuje połączenie oryginalnego pomysłu z możliwościami współczesnej technologii: fotografii, grafiki komputerowej, druku cyfrowego. Wernisaż odbędzie się 9 lipca br. o godz. 17.00.

Sławomir Walencik urodził się 10 października 1955 r. w Radzyniu Podlaskim. Od 18 lat zawodowo zajmuje się grafiką komputerową, przez wiele lat pracował jako grafik w Radzyńskim Ośrodka Kultury oraz Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych (m.in. WOK Lublin, Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej, PDK Parczew, MOK Świdnik, Galeria RIR Radzyń Podlaski) oraz zbiorowych. W swoich pracach zbliża grafikę komputerową do warsztatowej i malarstwa. Stosuje autorską technikę wielowarstwową – na jedną pracę składa się około 10 nakładanych różnych warstw, co czyni ją wyjątkową i niepowtarzalną.

Nie tworzę na siłę, jeśli nie mam ochoty, nie widzę w wykonywanej pracy przyjemności, po prostu nic nie robię – mówi artysta.

Wystawa będzie czynna do końca lipca.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE