Na drogach

Zasnął za kierownicą

Policjanci ustalili wstępne okoliczności wypadku, do którego doszło dziś na drodze krajowej w Jaśle. Kierujący osobowym fordem zasnął za kierownicą i zjechał z drogi. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które z obrażeniami trafiły do jasielskiego szpitala.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

O zdarzeniu drogowym dyżurny komendy został powiadomiony dziś rano. Policjanci, którzy interweniowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący fordem focusem jechał wraz z dwojgiem pasażerów drogą krajową nr 73 od strony Kołaczyc. W Jaśle na ul. Krakowskiej 19-letni mieszkaniec Złotowa (woj. wielkopolskie) zasnął za kierownicą i na zakręcie wypadł z drogi. Samochód zjechał ze skarpy uderzając w przydrożną latarnię.

Wskutek zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby. Jadący z przodu 21-letni pasażer doznał ogólnych potłuczeń, natomiast podróżująca na tylnym siedzeniu samochodu 53-letnia kobieta z uwagi na odniesione obrażenia została hospitalizowana. Kierowca nie ucierpiał w wypadku, był trzeźwy.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków, wykonali dokumentację fotograficzną. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE