Na drogach

Zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym w Jaśle

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przed południem na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Rowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego wykonującego manewr skrętu w lewo. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 10-tej w obrębie skrzyżowania ulic: 3-go Maja z 1-go Maja w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, jadąc od strony skrzyżowania z ulicą Dworcową. Podczas wykonywania manewru skrętu w prawo przez kierującego Fordem Fiestą rowerzysta prawdopodobnie uderzył w bok pojazdu. Upadając na jezdnię doznał obrażeń ciała, w wyniku czego został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili świadków zdarzenia, przesłuchali kierowcę samochodu oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat wykazał, że mężczyzna był trzeźwy. Zarówno jemu, jak i podróżującemu z nim pasażerowi nic się nie stało.

Ze względu na doznane obrażenia ciała rowerzysty kwalifikujące leczenie powyżej siedmiu dni zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów, a także wykonała dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży w dalszym postępowaniu wyjaśniającym przyczyny i okoliczności wypadku.

Rower został zabezpieczony przez rodzinę mężczyzny.

050714(2)

050714(3)

050714(4)

050714(5)

050714(6)

050714(7)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE