Na drogach

Łysa Góra: zderzenie lawety z ciągnikiem rolniczym. Troje poszkodowanych

Przez blisko cztery godziny trwały utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 993 pomiędzy Nowym Żmigrodem, a Duklą. W miejscowości Łysa Góra doszło do zderzenia lawety z ciągnikiem rolniczym. Trzy osoby, które ucierpiały w zdarzeniu, zostały przewiezione do szpitali w Jaśle i Krośnie. Policjanci zgromadzili materiał, który pozwoli na wyjaśnienie dokładnych przyczyn tego wypadku.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło tuż przed godziną 13:30 na drodze wojewódzkiej nr 993 łączącej powiaty: jasielski z krośnieńskim. W miejscowości Łysa Góra (gmina Nowy Żmigród) zderzył się samochód-laweta marki Mercedes z ciągnikiem rolniczym. Oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, od strony Dukli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca lawety wyprzedzając ciągnik rolniczy, zauważył, że sam jest wyprzedzany przez samochód osobowy. Nie chcąc zderzyć się z osobówką, odbił w drugą stronę i uderzył w przyczepę ciągnika. Traktor wjechał do rowu, a jego przyczepa i laweta zatrzymały się na jezdni. – informuje Policja.

Na miejscu współdziałały służby ratownicze z obu powiatów, w tym zespoły ratownictwa medycznego z Krosna i Jasła, zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i Jaśle oraz ochotnicze straże pożarne działające w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Dukli i Łysej Góry.

W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, natomiast 10-letni chłopiec, który w momencie uderzenia znajdował się na przyczepie ciągnika rolniczego do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Na czas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci zorganizowali objazdy dla samochodów ciężarowych i osobowych jadących zarówno od strony Dukli, jak i Nowego Żmigrodu.

Ruch został tu przywrócony po godzinie 17-stej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE