Na drogach

Najechanie na tył pojazdu przyczyną wypadku w Łysej Górze

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Łysa Góra (gmina Nowy Żmigród). Na wysokości szkółki leśnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący jednym z pojazdów doznał obrażeń ciała i został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 15:50. Na podstawie śladów ujawnionych na jezdni, rozmów z uczestnikami i świadkami oraz oględzin uszkodzonych pojazdów policjanci wstępnie ustalili jego przebieg. Wynika z nich, że kierujący samochodem osobowym Fiat Punto jechał od strony Dukli w kierunku Nowego Żmigrodu. Na wysokości szkółki leśnej w Łysej Górze doprowadził do zderzenia z wykonującym manewr skrętu w lewo samochodem osobowym Alfa Romeo na gorlickich numerach rejestracyjnych. Siłą uderzenia pojazd został zepchnięty do przydrożnego rowu, a jego kierowca doznał obrażeń ciała.

Pomocy udzielił mu przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Kierowcy drugiego z pojazdów, mieszkańcowi gminy Tarnowiec nic się nie stało. Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Ze względu na obrażenia powodujące rozstrój zdrowia powyżej 7 dni policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, a okoliczności w tej sprawie będą wyjaśniane w toku odrębnego postępowania.

Usunięciem pozostałości powypadkowych na jezdni zajęli się strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Około godziny 17:30 ruch na drodze wojewódzkiej nr 993 został przywrócony po obu stronach jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE