Kultura | rozrywka | edukacja

Podczas wakacji na dzieci i młodzież w Skołyszynie codziennie czekały atrakcje

Zwiedzanie zamku Kamieniec w Odrzykoniu, wyjazd do kina HELIOS w Rzeszowie, wycieczka do Muzeum Regionalnego w Jaśle, wyjazdy do parku linowego i na odkryty basen w Jaśle, warsztaty ceramiczne, nauka tańca, warsztaty wokalne, zabawy na świeżym powietrzu, wspólne ognisko, warsztaty tkackie, gry sprawnościowe, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z filiami w Harklowej i Święcanach dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w gminie przygotował wiele atrakcji.

Fot. © archiwum GOKiCz w Skołyszynie
Fot. © archiwum GOKiCz w Skołyszynie

„Wokalne poniedziałki”, „Wtorki ze sztuką”, „Roztańczone środy”, „Czwartkowe inspiracje”, „Piątkowe warsztaty w bibliotece” – to nazwy bloków, w ramach których codziennie w lipcu i sierpniu 2014 roku, organizowane były bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W trakcie spotkań znalazł się czas na rozwijanie zdolności wokalnych, tanecznych i plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Były zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty plastyczne, konkursy i wiele niespodzianek. Na zajęciach powstały filcowe etui na telefon, wakacyjne koszulki, malowidła na płótnie, naszyjniki z modeliny, rzeźby z gliny i masy papierowej, rysunki na szkle oraz kolorowe witraże. Uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, krzyżówek i rebusów oraz wzięli udział w improwizowanych scenkach.
 
W czasie wakacji zajęcia dla dzieci prowadziły: Marta Gąsiorowska; Władysława Kołodziej; Dorota Setlak; Monika Stanisławczuk; Jadwiga Szarek. Oprócz satysfakcji z przeprowadzenia udanej akcji w okresie wakacji pracownicy GOKiCz w Skołyszynie mają pewność, że tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja domu kultury i biblioteki w środowisku lokalnym.

Większość z uczestników po spotkaniach zwracało i wypożyczało kolejne książki, korzystało z bezpłatnego dostępu do Internetu, grało w gry planszowe, bilard i piłkarzyki.

290814(4)

290814(5)

290814(6)

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE