Kultura | rozrywka | edukacja

Sieciakowe przygody w Bibliotece! (zapowiedź)

Chcesz surfować bezpiecznie w Internecie, zostać Sieciakiem i dobrze się bawić? Weź udział w wakacyjnym pikniku z Sieciakami! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci na piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 6 sierpnia 2014 r. o godz. 12.00.

sieciaki-piknik_MBPJaslo_2014.08.06

Jak reagować na zagrożenia w Internecie i ich unikać? Czym jest netykieta i jak chronić swoją prywatność w Sieci? Czy internetowe znajomości są bezpieczne? Między innymi na te pytania odpowiedzą mali uczestnicy pikniku „Sieciaki na wakacjach”.

Podczas wakacyjnego spotkania z Sieciakami poznamy zasady bezpiecznego Internetu, ułożymy nietypowe sieciakowe puzzle i obejrzymy pokaz filmów animowanych w Sieciokinie.

Wakacyjne spotkanie z Sieciakami to również wizyta w Sieciakowej Strefie Rozrywki, gdzie rebusy, misje i quizy pozwolą lepiej poznać uczestnikom możliwości Internetu, m.in.: wyszukiwania informacji, korzystania z internetowych portali edukacyjnych czy zabawy on-line.

Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundacje Dzieci Niczyje i Fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE