Kultura | rozrywka | edukacja

VI Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu (zapowiedź)

Wójt Gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnowiec już po raz szósty organizują „Festiwal Smaków Regionalnych – PIEROGI”, który odbędzie się  24 sierpnia 2014 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu. Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków oraz poznają ich różnorodność.

VI Festiwal Smaków Regionalnych Tarnowiec

Od godziny 13:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadła regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Po raz pierwszy zaprezentują się wystawcy produkujący kozie sery oraz różne potrawy pochodzące z gospodarstw ekologicznych naszego terenu. Oczekujemy że, zostanie pobity zeszłoroczny rekord 45 000 zjedzonych pierogów.

Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowiank, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, Zespół Śpiewaczy Stokrotki. Równolegle odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów, dla chętnych otwarty będzie zabytkowy dwór w Tarnowcu, który obecnie jest restaurowany.

Zaplanowaliśmy również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych, Koła Gospodyń Wiejskich rywalizują ze sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi 2014 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia i lepienia pierogów na czas.

O godzinie 20:30 wystąpi gwiazda VI Festiwalu Smaków Regionalnych zespół Czarno Czarni, a po występie  zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem Groovinscy.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE