Informacje

W Osobnicy paliło się poddasze budynku mieszkalnego

Osiem zastępów straży pożarnej likwidowało skutki pożaru, który wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Osobnica (gmina Jasło). Całkowitemu zniszczeniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Strażacy przez kilka godzin dogaszali pogorzelisko, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Na szczęście żaden z domowników nie ucierpiał na skutek działania ognia.

Fot. © Marcin Pałac
Fot. © Marcin Pałac

Kilka minut po godzinie 14-stej do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Osobnica (gmina Jasło), w pobliżu miejscowego stadionu piłkarskiego. Na miejsce udała się niezwłocznie sekcja z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (średni i ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy) oraz dwa zastępy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek pożarem objęte było poddasze murowanego budynku mieszkalnego, na którym składowane były ubrania oraz słoma. Doszło w nim prawdopodobnie do samozapłonu, w wyniku którego płomienie szybko objęły konstrukcję dachu. Strażacy wyposażeni w aparaty górnych dróg oddechowych przystąpili do gaszenia obiektu od wewnątrz, jak i na zewnątrz. W międzyczasie dyżurny PSK dysponował kolejne zastępy: drugi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz dowódcę z JRG PSP Jasło, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Trzcinica oraz lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP „Florian” Żółków. Konieczne było wyłączenie dostawy prądu do budynku na czas prowadzonych działań ratowniczych.

Akcja dogaszania pogorzeliska oraz ewakuacji spalonych elementów na zewnątrz obiektu trwała ponad trzy godziny. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze budynku. O dalszym użytkowaniu obiektu zadecyduje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Żadnemu z domowników na szczęście nic się nie stało.

Na miejscu byli obecni funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

pozar-osobnica (2)

pozar-osobnica (1)

pozar-osobnica (7)

pozar-osobnica (8)

pozar-osobnica

pozar-osobnica (4)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE