Na drogach

Wypadek na ulicy Gorlickiej w Nowym Żmigrodzie: ranna pasażerka „osobówki”

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Nowy Żmigród. Zderzyły się tu samochód osobowy z samochodem ciężarowym. Obrażeń ciała doznała pasażerka z „osobówki”. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Skoda Citigo, jadąc w kierunku Gorlic podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go samochodu ciężarowego marki Iveco. Ten z kolei prawdopodobnie nie zauważył w lusterku mniejszego pojazdu i próbował skręcić w lewo na teren supermarketu. Doszło do zderzenia się pojazdów, w wyniku czego wytrącona z toru jazdy „osobówka” wpadła do przydrożnego rowu.

Poszkodowana została pasażerka samochodu osobowego. Pomocy udzieliła jej przybyła na miejsce karetka Pogotowia Ratunkowego. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego została przewieziona do jasielskiego szpitala. Kierowcom pojazdów uczestniczących w zdarzeniu nic się nie stało. Badanie alkomatem potwierdziło, że obaj byli trzeźwi. Ze względu na charakter doznanych obrażeń skutkujących u niej rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy.

Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady, wykonał oględziny uszkodzonych pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał posłuży wyjaśnieniu dokładnych okoliczności wypadku w toku dalszego postępowania w tej sprawie.

W trakcie prowadzonych czynności ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się w tym miejscu wahadłowo.

Do działań zaangażowane były służby w sile: sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skalniku, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu, patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek kilka minut po godzinie dziewiątej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE