Informacje

70. rocznica wysiedlenia i zniszczenia Jasła (zapowiedź)

We wrześniu tego roku mija 70 lat od momentu kiedy Jasło zostało wysiedlone, a potem doszczętnie zburzone. By przypomnieć ten trudny dla mieszkańców czas, miasto przygotowało kilka propozycji.

Jedną z nich jest widowisko historyczne obrazujące wysiedlenie miasta Jasła, które odbędzie się w sobotę 13 września o godz. 18 na jasielskim rynku. Wcześniej, o godz. 17, odbędzie się wernisaż plenerowej wystawy obrazującej tamte chwile.

Zaraz po inscenizacji historycznej wszyscy chętni jaślanie będą mogli wziąć udział w happeningu polegającym na wykonaniu wspólnego zdjęcia. – Zdjęcie jaślan ustawionych w kształcie herbu będzie znakomitym symbolem tego, że miasto potrafiło odrodzić się po tych trudnych chwilach, a my jesteśmy dumni, że w nim mieszkamy – zachęca do włączenia się w akcję Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. Według planów zdjęcie ma pojawić się na bilbordach umieszczonych w Jaśle. Będzie to również pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Od 15 września będzie można również oglądać wystawę przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Jaśle, a 24 września w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się niezwykłe multimedialne widowisko muzyczne SYMPHONICA (więcej o koncercie na osobnych plakatach).

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE