Kultura | rozrywka | edukacja

Beatbox kontra poezja (zapowiedź)

W ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na niecodzienne spotkanie z poezją z udziałem poetów Kamila Brewińskiego i Alberta Kociuby oraz beatboxera Józka Piątkiewicza, które odbędzie się 19 września 2014 r. o godz. 18.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Pierwsza część spotkania będzie dotyczyła warsztatu poetyckiego Kamila Brewińskiego i Alberta Kociuby, udziału w konkursach literackich, publikacji książkowych i twórczych planów na przyszłość.

Kamil Brewiński – performer, poeta, z wykształcenia teoretyk literatury, laureat projektu Biura Literackiego dla polskich poetów przed debiutem książkowym „Połów 2011”. Swoje wiersze publikował m. in. w „Kresach”, „Odrze”, „Wakacie”, „Wyspie”. Autor debiutanckiego tomu „Clubbing”. Debiut znalazł się w trójce książek nominowanych do Silesiusa 2014, za debiuty poetyckie.

Albert Kociuba – młody poeta rodem z  Tarnowca. Jest laureatem XV Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez MBP w Jaśle. Jego próby literackie ukazały się w czasopismach: „Afisz”, „Kwartalnik Edukacyjny” oraz antologiach poetyckich. W 2011 r. wydał debiutancki tomik „Między ciszą a milczeniem”. Wyróżniony w krakowskim konkursie „Mury dzielą, mury łączą”. Współzałożyciel Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, działającego przy MBP w Jaśle.

W drugiej części spotkania beatboxer Józek Piątkiewicz przedstawi swoje interpretacje wybranych utworów młodych poetów. Beatbox to sztuka tworzenia muzyki ustami, krtanią, gardłem. Beatboxer może naśladować gitarę, perkusję, a także dj’skie gramofony.

Józef Piątkiewicz – związany z Jasłem, beatboxem zajmuje się od 2003 r. W roku 2009 zwycięzca Krakowskiej Bitwy Beatboxowej, w tym samym roku wygrał również zawody Beatboxowe AGH VS UJ, będąc kapitanem Drużyny AGH. Aktualnie programista w jednej z Krakowskich firm teleinformatycznych, beatboxem zajmuje się dla rozrywki.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE