Na drogach

Dwoje poszkodowanych w zderzeniu dwóch aut na DK28 w Przysiekach

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 28. W miejscowości Przysieki (gmina Skołyszyn) zderzyły się dwa samochody osobowe. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wyjaśniają jego dokładne okoliczności.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kilka minut po godzinie czternastej w Przysiekach, w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową prowadzącą w kierunku miejscowości, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie kierujący samochodem osobowym Fiat Stilo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Gorlic w kierunku Jasła samochodowi osobowemu Fiat Seicento.

Na skutek zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznał kierowca i pasażerka Fiata Seicento (mieszkańcy województwa śląskiego), którzy karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u kobiety stwierdzono uraz klatki piersiowej, w wyniku którego pozostała na dalszym leczeniu. Natomiast mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała i został wypisany do domu. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

W wyniku wypadku droga krajowa nr 28 była w tym miejscu całkowicie zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy lokalnymi drogami dla samochodów osobowych. Grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny uszkodzonych pojazdów, zabezpieczyła ślady, wykonała dokumentację fotograficzną oraz rozmawiała z uczestnikami zdarzenia. Zgromadzony materiał dowodowy posłuży dokładnemu odtworzeniu okoliczności zdarzenia w toku prowadzonego postępowania.

Działania zespołów ratownictwa medycznego wspierała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

070914(2)

070914(3)

070914(4)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Back to top button