Kultura | rozrywka | edukacja

Festiwalowe brzmienia – koncert Kremlowskich Kurantów (zapowiedź)

Co roku, w ramach Festiwalu Poezji i Prozy organizowany jest koncert piosenki poetyckiej. W tegorocznej edycji, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury, zapraszają na koncert zespołu Kremlowskie Kuranty.

Zespół Kremlowskie Kuranty został założony w 1986 r. w Jaśle przez Ireneusza Dańko. Nazwa zespołu nawiązuje do tytułu socrealistycznego dramatu Mikołaja Pogodina. Grupa wywodzi się z punkowej sceny, ale muzycznie wymyka się utartym schematom. Muzyka z racji poetyzujących tekstów lidera Irka Dańko bywa określana punkową poezją śpiewaną. Dotychczas zespół wydał płyty „Ludzie to lubią”, „Zanim”, „Tam ta da dam”, „Przemyśl mnie”, „Piosenki 1986-2011″ wybór nagrań z 25 lat działalności. Na wiosnę 2014 wyszła ostatnia płyta „Boska rzecz”.

Na koncercie zaprezentowane zostaną stare i nowe piosenki m.in. „Przerwana pieśń”, „Przeklęty los”, „Dziewczyna”, „Tam ta da dam”, „Piosenka o końcu świata”.

Koncert odbędzie się 25 września 2014 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Czytelni Głównej MBP w Jaśle oraz sekretariacie JDK od 17 września 2014 r.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE