Kultura | rozrywka | edukacja

Już wkrótce otwarcie kina JDK

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 20 września br. pełną parą rusza kino przy Jasielskim Domu Kultury. Nowości filmowe i bogaty repertuar w cyfrowym formacie, dostosowany do odbiorcy w każdym wieku, to atuty nowego kina, którym może poszczycić się teraz Jasło.

Repertuar kina na wrzesień 2014
Repertuar kina na wrzesień 2014

Seanse filmowe w formacie 2D, 3D i 4K zaplanowano dwa razy dziennie (17.00 i 19.00) przez trzy dni w tygodniu: soboty, niedziele oraz poniedziałki. Ceny weekendowych spotkań z filmem kształtować się będą w zależności od formatu wyświetlanego filmu. Ofertę kinową wzbogacają także dodatkowe seanse w ramach tzw. taniego poniedziałku.

Uroczyste otwarcie kina odbędzie się 19 września o godz. 18.00, w ramach którego wyświetlony zostanie film pt. „Złodziejka książek”. Wstęp jedynie na zaproszenia (jednoosobowe), które można odebrać w sekretariacie JDK.

A już w pierwszy weekend (20–21 września) oraz poniedziałek 22 września, dla najmłodszych (godz. 17.00) kino JDK serwuje „Gang Wiewióra”. To Opowieść o wiewiórze, który organizuje szajkę zwierzaków, by napaść na sklep z orzechami. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly’ego – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich… na całą zimę. (Źródło: filmweb.pl).

Natomiast o godzinie 19.00, dla nieco starszych widzów wyświetlony zostanie „Sin City 2: Damulka warta grzechu”. Dwight (Josh Brolin) jest detektywem – fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green), dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką – Marvem (Mickey Rourke).(Źródło: filmweb.pl).

W następnym tygodniu (27–28 września) oraz poniedziałek 29 września o godzinie 17.00 w kinie JDK zobaczymy „Magię blasku księżyca”. Chińczyk Wei Ling Soo jest najznamienitszym iluzjonistą swoich czasów, ale mało kto wie, że za jego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik – Stanley Crawford (Firth), żywiący wyjątkową awersję do wszelkiej maści spirytystów. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety – medium – Sophie Baker (Emma Stone), rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył. (Źródło: filmweb.pl).

Kolejną propozycją na weekendowy wieczór (godz. 19.00) jest „Dawca pamięci”. Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo. (Źródło: filmweb.pl).

Bilety do nabycia w sekretariacie JDK na godzinę przed seansem.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE