Na drogach

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przyczyną groźnej kolizji na krajowej „73”

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w południe na ulicy 17-go Stycznia w Jaśle. Zderzyły się tam dwa samochody dostawcze i samochód osobowy. Na miejscu zdarzenia interweniowała Państwowa Straż Pożarna i Policja. Na skutek zderzenia się pojazdów żaden z uczestników kolizji nie ucierpiał.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci ruchu drogowego, którzy obsługiwali zdarzenie, wstępnie ustalili jego przebieg. Na podstawie zgromadzonych informacji wynika, iż kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter jadąc ulicą 17-go Stycznia (fragment drogi krajowej nr 73) w kierunku Kołaczyc prawdopodobnie nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo samochodu osobowego Opel Vectra. Siłą uderzenia pojazd ten został zepchnięty na przeciwny pas ruchu, gdzie z kolei uderzył w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód dostawczy marki Renault Master.

Na miejscu interweniowała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście żadnej z podróżujących pojazdami osób nic się nie stało. W związku z powyższym policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową, wobec czego uszkodzone pojazdy zostały usunięte z jezdni, by nie wstrzymywać w tym miejscu przejezdności drogi krajowej nr 73.

Funkcjonariusze przebadali wszystkich trzech kierowców na alkomacie. Każdorazowo urządzenie wskazywało wynik 0,00 promila alkoholu. Sprawcą zdarzenia okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego otrzymał mandat. Ponadto na jego konto trafiło sześć punktów karnych.

Kolizja miała miejsce kilka minut po godzinie dwunastej, na wysokości zjazdu do serwisu opon.

300914(3)

300914(4)

300914(5)

300914(6)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE