Kultura | rozrywka | edukacja

Niedziela na wesoło, czyli spotkanie z Kabaretem Hrabi w JDK

Dwie godziny wyśmienitej zabawy zaserwował widzom Kabaret Hrabi, który wystąpił w Jasielskim Domu Kultury w niedzielę 7 września br. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa zgromadziła sympatyków kabaretu, który swoimi skeczami rozbawił publiczność do łez.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Spotkanie przerodziło się w interaktywny piknik. Poszukiwanie zboczeńca, po to by przekonać się o jego prawdziwych zamiarach, czy próby zaprzyjaźnienia się komornika i pracownicy ZUS ze społeczeństwem dostarczyły mnóstwo emocji i nieprzewidzianych dla publiczności wydarzeń. Całość przeplatana muzyką, tańcem i śpiewem stworzyła niepowtarzalne widowisko.

Twórcy Kabaretu poruszają życiowe, czasem wręcza banalne tematy ale takie, które dotyczą każdego z nas. W swojej twórczości unikają polityki i problemów społecznych. – Według mnie polityka sama w sobie jest smutna i ludzie przychodząc na nasze koncerty mają szanse od tego odpocząć. Wydaje mi się, że to jest jeden z powodów dla którego przychodzą na nasz koncert, a nie na inne kabarety – mówi Dariusz Kamys (Kamol). Jak podkreśla Tomasz Majer (Bajer), tematy polityczne szybko się dezaktualizują. – A my chcemy, żeby nasze skecze były cały czas aktualne – dodaje.

***
Kabaret Hrabi powstał w 2002 roku. Jego skład tworzą dawni członkowie innych kabaretów: Darek Kamys (Kamol) – Potem i Hi-Fi, Joanna Kołaczkowska (Asrio, Lola) – Potem i Drugi Garnitur, Tomasz Majer (Bajer) – Miłe Twarze, Pesudonim, E.K. oraz Łukasz Pietsch (Lopez). Jak mówią członkowie Kabaretu, to połączenie jest na tyle udane, że dziś jakikolwiek inny skład wydaje się gorszy.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE