Kultura | rozrywka | edukacja

Piszesz? Przyjdź! Warsztaty literackie w Klubie Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD (zapowiedź)

18 września 2014 Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD zaprasza na warsztaty literackie z Konradem Górą, Dawidem Mateuszem i Kasprem Pfeiferem – poetami, jurorem i laureatami projektu POŁÓW, którego celem jest wyróżnienie najlepiej zapowiadających się poetów przed debiutem książkowym. Warsztaty odbędą się o 14:00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

Warsztaty będą okazją do wymiany doświadczeń związanych z debiutem poetyckim, poznania kulis konkursów literackich adresowanych w szczególności do młodych poetów, konfrontacji własnych utworów z innymi uczestnikami spotkania. W programie warsztatów:
– Indywidualne konsultacje prowadzone przez zaproszonych gości, praca nad zgłoszonymi tekstami
– Konrad Góra: Piwo, cydr, wino – trzy strategie debiutu
– Kasper Pfeifer: Jak pisać, żeby nie zjadł mnie własny język i jak przetwarzać życie codzienne w tekstach poetyckich, żeby nie wpaść w pułapkę patosu
– Dawid Mateusz: O korzystaniu z języka i doświadczeń – postulaty E. Pounda

Atmosfera twórczej dyskusji gwarantowana! Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zgłoszenia na adres aktywni@mbp.jaslo.pl do 15 września. Do zgłoszenia prosimy dołączyć teksty wierszy, które uczestnicy chcieliby omówić podczas indywidualnych konsultacji.

(WSCHÓD, MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE