Kultura | rozrywka | edukacja

Plaja w JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę, na której tym razem będzie można zobaczyć prace plastyków zrzeszonych w jasielskiej grupie Plaja. Uroczysty wernisaż z udziałem artystów odbędzie się 25 września br. o godz. 18.30 w Galerii JDK. Wystawa będzie czynna do 31 października br.

Pretekstem do kolejnego spotkania jasielskiej grupy Plaja było zaproszenie na wystawę do Vranowskiego Domu Kultury. W związku z tym pojawił się pomysł wydania aktualnego katalogu. To przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki środkom przyznanym przez burmistrza Jasła w ramach Stypendium Artystycznego – Jasło 2014. Obecna wystawa w Jasielskim Domu Kultury to przystanek pomiędzy wystawami: we Vranovie na Słowacji (w sierpniu) i Jarosławiu (w listopadzie) – mówi Anna Brożyna, komisarz wystawy, instruktor plastyki w Jasielskim Domu Kultury.

Plaja to nieformalne stowarzyszenie jasielskich plastyków, skupiających: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, ceramików, fotografików, twórców tkanin artystycznych. To także forum dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych, które wraz z innymi instytucjami i stowarzyszeniami stanowi stały element życia kulturalnego Jasła.

Dotychczasowa działalność i dorobek twórczy plastyków zrzeszonych w grupie Plaja pokazuje, że jest to środowisko niezależne i otwarte, któremu nie obce są najnowsze trendy w sztuce współczesnej, ale które ceni także tradycje i uznane już kierunki.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE