Na drogach

Poślizg naczepy na mokrej nawierzchni jezdni. Efekt: zderzenie z samochodem dostawczym

Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Siedliska Sławęcińskie (gmina Skołyszyn). Na łuku jezdni doszło do zderzenia samochodu dostawczego z naczepą samochodu ciężarowego. Trzy osoby z mniejszego pojazdu zostały przewiezione karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Jaśle.

Zdjęcie dzięki uprzejmości © OSP Pusta Wola
Zdjęcie dzięki uprzejmości © OSP Pusta Wola

Do wypadku doszło około godziny 9:40. Policjanci wstępnie ustalili jego przebieg. Z dotychczas zebranych przez nich informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania 28-letni mieszkaniec gminy Dębowiec jechał drogą krajową nr 28 w kierunku Gorlic. W miejscowości Siedliska Sławęcińskie, na jednym z ostrych łuków jezdni, prawdopodobnie nie dostosował prędkości pojazdu do niesprzyjających na drodze warunków atmosferycznych, w wyniku czego naczepa pojazdu przemieściła się na przeciwny pas ruchu. W tym momencie doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem dostawczym Ford Transit. Siłą uderzenia mniejszy pojazd wpadł do przydrożnego rowu, natomiast samochód ciężarowy przemieścił się kilkadziesiąt metrów na zatoczkę przy miejscowej remizie OSP.

Na skutek zderzenia ucierpiały trzy osoby podróżujące Fordem: kierowca oraz dwie pasażerki. Poszkodowani karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Jak powiedział w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kom. Łukasz Gliwa wszyscy poszkodowani są mieszkańcami gminy Jasło. Kierujący pojazdem 42-letni mężczyzna oraz jedna z kobiet doznali ogólnych potłuczeń ciała, natomiast u drugiej z pasażerek stwierdzono poważny uraz twarzy skutkujący rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni, przez co zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Dodał również, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczała ślady powstałe w wyniku zderzenia się pojazdów oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku postępowania.

W działaniach ratowniczych na miejscu brały udział również zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skołyszynie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE