Na drogach

Potrącenie pieszej na ulicy Baczyńskiego

Policjanci ruchu drogowego pracowali dziś na miejscu wypadku, do którego doszło w Jaśle. Na ulicy Baczyńskiego samochód osobowy potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Na skutek doznanych obrażeń ciała poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

O potrąceniu osoby pieszej na ulicy Baczyńskiego Pogotowie Ratunkowe zostało powiadomione kilka minut po godzinie siedemnastej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia załoga karetki zastała poszkodowaną kobietę, która w wyniku uderzenia w nią przez samochód osobowy upadła na jezdnię. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego została zabrana do szpitala, gdzie ze względu na charakter doznanych obrażeń ciała pozostała na dalszym leczeniu.

Kierującej Fiatem Punto nic się nie stało. Na miejscu policjanci ustalili, że kobieta siedząca za kierownicą pojazdu była trzeźwa. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że poruszała się ulicą Baczyńskiego od skrzyżowania z ulicą 3-go Maja w kierunku „Pektowinu”. Do potrącenia doszło w obrębie oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

W związku z obrażeniami poszkodowanej skutkującymi rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy, którego okoliczności będą wyjaśniane w toku odrębnego postępowania. Swoje czynności prowadzili na miejscu funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Jeden pas jezdni był w tym miejscu całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów na blisko pół godziny.

160914(3)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE