Kultura | rozrywka | edukacja

Rodzinne poranki filmowe w bibliotece (zapowiedź)

Chcesz przenieść się do zimowego królestwa Arendelle i towarzyszyć Annie w poszukiwaniu jej zaginionej siostry Elsy? Chcesz zobaczyć skąd się biorą kłopoty Mikołajka, znanego i lubianego bohatera książek René Goscinny’ego? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w soboty 20 i 27 września br. na rodzinne poranki adaptacji filmowych.

Poranki filmowe w bibliotece, MBP Jasło

W pierwszą sobotę 20 września pokazany zostanie film „Kraina lodu”, disneyowska komedia animowana, której fabułą są poszukiwania Elsy, starszej siostry Anny. Dziewczynka wskutek magicznej mocy jaką posiadła sprawiła, że w królestwie Arendelle zapanowała wieczna zima. Udający się na poszukiwania zaginionej muszą stawić czoło wielu przeciwnościom losu: tajemniczym trollom, mroźnej zimie i górom lodowym. Zobaczcie sami czy uda im się dotrzeć do celu, spotkać i odwrócić bieg wydarzeń! Nie zabraknie dużej dawki humor, pięknych melodii i fascynujących scen, które podbijają serca najmłodszych kinomanów.

Projekcja odbędzie się 20 września br. w Czytelni Głównej MBP w Jaśle o godz. 10.00.

W kolejną sobotę na ekranie familijnego kina zagości Mikołajek, bohater książek R. Goscinny’ego. Tytułowy bohater filmu animowanego „Mikołajek ma kłopoty” to wesoły i pełen humoru chłopiec, który przeżywa mnóstwo ciekawych perypetii. Poznajemy go wśród jego środowiska szkolnego i kolegów którzy przysparzają sobie wzajemnie wielu niespodzianek. Zobaczcie skąd się biorą kłopoty Mikołajka? Czy uda mu się wyjść z nich obronna ręką? I kto mu w tym pomoże? Na pewno nie zabraknie dużej dawki humoru i zwariowanych pomysłów! Przekonajcie się sami!

Projekcja odbędzie się 27 września br. w Czytelni Głównej MBP w Jaśle o godz. 10.00.

Projekcje filmów odbędą się w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE