Sport | rekreacja | turystyka

Rowerem po szlaku tarnowieckich kapliczek, krzyży i figur przydrożnych (zapowiedź)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rajdzie promującym nowy szlak rowerowy oraz wypożyczalnię rowerów działającą przy Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 21 września. Zbiórka uczestników o godzinie 14.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. Dla pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na Rajd ufundowaliśmy pamiątkowe koszulki. Trasa Rajdu przebiegać będzie następująco: Tarnowiec -Sądkowa – Roztoki – Gliniczek – Czeluśnica – Gąsówka – Umieszcz – Wrocanka – Tarnowiec. Po Rajdzie odbędzie się wspólne ognisko, podczas którego rozlosujemy nagrody.

Istnieje możliwość wypożyczenia roweru w nowo utworzonej wypożyczalni w Tarnowcu. Rowery do wypożyczalni zostały zakupione w ramach Projektu pn. „Polsko Słowacki Rozwój turystyki na obszarze transgranicznym” współfinansowano przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2014r. Jednym z działań projektu było wytyczenie trasy rowerowo-pieszej na terenie Gminy Tarnowiec „Szlakiem kapliczek, krzyży i figur przydrożnych”. Trasa szlaku biegnie przez najciekawsze pod względem walorów krajobrazowych i kulturowych zakątki gminy, przebiega przez 15 sołectw i liczy ponad 60 km.

Wypożyczalnia liczy 10 rowerów (8 dla osób dorosłych oraz 2 dla dzieci) jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godzinach od 9.00 do 20.00. Rower może wypożyczyć każdy za okazaniem dowodu tożsamości, osoby nieletnie mogą wypożyczyć rower wyłącznie z opiekunem. Wypożyczających obowiązuje Regulamin Wypożyczalni.

Rezerwacji rowerów oraz wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. (13) 442 48 42 lub 885555206.

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE