Na drogach

Strażacy niosą pomoc motocykliście rannemu w wypadku

Kierujący motocyklem 16-latek został ranny i trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego jednoślad uderzył w bok wykonującego manewr skrętu w lewo samochodu osobowego. Prawdopodobnie wcześniej podjął się manewru jego wyprzedzania.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x4)
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x4)

Do wypadku doszło około godziny 16:15 na ulicy Lwowskiej w Jaśle (fragment drogi krajowej nr 73). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Volvo jechała od strony Krosna. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Tadeusza Sroczyńskiego wykonywała manewr skrętu w lewo. Jadący w tym samym kierunku motocyklista prawdopodobnie podjął się wcześniej manewru wyprzedzania poprzedzającego pojazdu, jednak nie zdążył wyhamować jednośladu i uniknąć uderzenia w pojazd. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego 16-letni mieszkaniec Jasła doznał obrażeń ciała.

Ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego dyspozytor Pogotowia Ratunkowego powiadomił o zdarzeniu Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej, z której oficer dyżurny zadysponował niezwłocznie zastęp ratownictwa technicznego. Strażacy-ratownicy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy medycznej i wespół z obecnymi na miejscu funkcjonariuszami Straży Miejskiej przetransportowali go do pobliskiego szpitala.

Kierująca samochodem osobowym nie ucierpiała w zdarzeniu, była trzeźwa.

Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca i uszkodzonych pojazdów oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Dokładne przyczyny i okoliczności zderzenia się pojazdów będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

180914(3)

180914(4)

180914(5)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE