Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty opowiadania bajek, baśni i opowieści (zapowiedź)

W najbliższą środę (24.09) w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbędą się warsztaty opowiadania bajek, baśni i opowieści. Warsztaty poprowadzi twórca „MuBaBaO” Storyteller Museum – Michał Malinowski.

Na warsztatach wkroczymy w magiczny świat bajek zapoznając się z różnymi formami ich opowiadania. Uczestnicy dowiedzą się jak umiejętnie wykorzystać gesty, ruch czy dźwięk aby ożywić opowieść tak by słuchało się jej z „zapartym tchem”. Ćwiczenia opracowane przez Michała Malinowskiego wydobędą z uczestników ukryte w nich pokłady humoru, energii i radości oraz uświadamiają drzemiące w każdym z nas możliwości.

Program warsztatów jest oparty na technikach przekazu ustnego praktykowanych przez tradycyjnych opowiadaczy z Afryki oraz współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Hiszpanii, Francji, krajów arabskich oraz Indii.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Kulturalna jesień” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Michał Malinowski – opowiadacz, pedagog i pisarz. Nominowany przez Ministra Kultury na członka Rady ds Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. W wyniku zaszczepionej przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnych, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE