Kultura | rozrywka | edukacja

Wrażliwi na czytanie – warsztaty książki obrazkowej (zapowiedź)

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego widzimy światło? Co tak naprawdę spostrzegamy w lustrze i czy świat można wywrócić do góry nogami?

Wrażliwi na czytanie - warsztaty, 25-26.09 MBP Jasło

To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiedzą uczestnicy zupełnie nietypowych warsztatów książki obrazkowej, które odbędą się w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dniach 25-26 września 2014 r.

Dzieci poznają zjawiska optyczne, przekonają się jak działa zootrop, narysują portrety w camera lucida, zbudują kalejdoskopy i projektory otworkowe, wykonają flipbooki i widokówki na których kryje się dodatkowy obraz oraz będą eksperymentować z papierem fotograficznym reagującym na światło. Z ich doświadczeń wizualnych i niecodziennych sposobów postrzegania rzeczywistości powstaną książki obrazkowe – pamiątki spotkania, eksperymentowania oraz projektowania i konstruowania zabawek optycznych.

Warsztaty poprowadzi absolwent ASP w Poznaniu, animator kultury, nauczyciel i artedukator – Paweł Kula ze Szczecina. Prowadzący buduje prymitywne aparaty fotograficzne i zabawki optyczne. Jest współtwórcą metody solarigrafii. Działa w Stowarzyszeniu Oswajanie Sztuki.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE