Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy do zwiedzenia Mobilnego Muzeum Jana Pawła II

W dniach od 10 do 12 października 2014 r. na jasielskim Rynku zagości Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Będzie je można zwiedzać w godzinach od 9 do 18 (z przerwą między 12 a 13). Otwarcie ekspozycji nastąpi w piątek 10 października o godzinie 9.00.

Mobilne Muzeum JP II

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów.

W Mobilnym Muzeum będzie można obejrzeć osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, zdjęcia i filmy o Jego życiu. Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo.

Eksponaty te zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE