Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy na „Eko-Raban” II Powiatowy Piknik Ekologiczny

Starostwo Powiatowe w Jaśle i Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Jasielskiego na II Powiatowy Piknik Ekologiczny „EKO-Raban”, który odbędzie się 19 września br. (piątek) na płycie jasielskiego rynku.

Podczas trwania pikniku firmy Eko-mast i Ekomax wspólnie z Nadleśnictwem Kołaczyce będą prowadziły akcję „EKO-Raban w Powiecie” – zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz przeterminowanych leków w zamian za sadzonki drzew, krzewów i kwiatów. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli wymienić „śmieci” na jabłko lub ciastko.

W programie przewidziano liczne atrakcje: konkursy ekologiczne z nagrodami, pokaz mody ekologicznej i filmów ekologicznych. Oprócz tego podczas pikniku zapraszamy na malowanie twarzy, happening „Żywe rzeźby”, z którymi będzie możliwość sfotografowania się. Twórcy regionalni na eko-targach zaprezentują produkty ekologiczne i wyroby rękodzieła artystycznego.

Główną atrakcją pikniku będzie spektakl uliczny „Serce Don Juana” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. W spektaklu występują aktorzy na szczudłach. Symboliczne, epokowe kostiumy teatralne, niesamowite maski, efekty pirotechniczne i świetlne razem z piękną, klasyczną muzyką pozwalają widzom oderwać się przez chwilę od rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE